Rok 2009/2010

• Dzień Pieczonego Ziemniaka w przedszkolu

• 23 lutego 2018

Z ważniejszych wydarzeń z życia przedszkola to „Dzień Pieczonego Ziemniaka”,który odbył się 17 września.
    Naszych przedszkolaków odwiedziła grupa kolegów z przedszkola z Olszanki wraz z Panią Anną Adamowicz.
    Spotkanie rozpoczęło się w sali przedszkolnej historyjką „Jak to z ziemniakiem było”.
    Później dzieci wyszły przed szkołę i udały się na miejsce, gdzie rodzice rozpalili ognisko, w którym piekły się ziemniaki.
    Czas oczekiwania na przysmak wypełniały konkurencje sportowe np. sadzenie i zbieranie ziemniaka.
    Dzieci młodsze w tym czasie wykonywały jeżyki pod kierunkiem Pani Krystyny Pieczarki.
    Te kłujące stworzenia wykonane z ziemniaka, patyczków, plasteliny ozdabiają od dziś przedszkolny kącik przyrody.
    Dzieci starsze wykonywały wzór na suknię dla Pani Jesień przy pomocy stempelków z ziemniaka oraz farb plakatowych.
    Po takim wysiłku ziemniaczki z ogniska bardzo smakowały.
    Dzieci bardzo mile wspominają to spotkanie.