Rok 2008/2009

• 23 lutego 2018

W małej szopce Betlejemskiej, hen w dalekim kraju narodził się mały Jezus, wszyscy go tu znają.

13 grudnia 2008r. w nowo wyremontowanej sali Domu Ludowego w Przylesiu odbyły się Jasełka połączone z Kiermaszem Bożonarodzeniowym, zorganizowane przez PSP w Przylesiu. Zaangażowaniem przy organizowaniu Kiermaszu wykazali się zarówno nauczyciele, uczniowie a przede wszystkim rodzice, wszystkim serdecznie dziękujemy. Dzięki nim zgromadzone zostały szopki, stroiki i kartki oraz różne ozdoby świąteczne, które można było zakupić wspomagając konto Rady Rodziców.
    Miła, świąteczna atmosfera udzielała się dzieciom, które czekały na zaprezentowanie „Jasełek”. przygotowane przez klasę III tutejszej szkoły pod kierunkiem wych. Jadwigi Jędrzejczyk. Piękna scenografia, kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło wójta Pana Jerzego Dróbki, Sołtysa Przylesia Pani Krystyny Listowskiej oraz Dyrektor Publicznego Przedszkola w Przylesiu Pani Heleny Romanowicz, z zainteresowaniem słuchali dzieci, które z zaangażowaniem i wielkim przejęciem opowiadali historię narodzin Pana Jezusa. Można było zobaczyć szopkę, do której przyszli pasterze oraz trzej królowie z darami. Kolędy śpiewane przez uczniów wprowadziły wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
    Na zakończenie Dyrektor szkoły, Pani Marzena Kamińska podziękowała dzieciom za przedstawienie oraz życzyła wszystkim mieszkańcom zdrowych i pogodnych świąt. Swoje życzenia przekazał także Wójt Gminy Olszanka i Pani Sołtys Przylesia.

Miło było spędzić czas przy słodkim poczęstunku i ciepłej kawie lub herbacie w świątecznej atmosferze.