Rok 2022/2023

 • Boże Narodzenie

  • 2 stycznia 2023

  Grudzień w Publicznym Przedszkolu w Przylesiu jak co roku obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. W życiu przedszkola działy się magiczne rzeczy. Kolejne ważne wydarzenie to pieczenie pierników. Dzieci aktywnie uczestniczyły w tym przedsięwzięciu, przekładały masą pierniczki.

  ,,Już pachnie świętami i pierniczkami choinką
  miodem i prezentami”.

  W sali przedszkolnej ubierały żywą choinkę ozdobami gotowymi jak i własnoręcznie wykonanymi z rodzicami. W wolnej chwili dzieci śpiewały kolędy wygłaszały wiersze przygotowując się na wspólne spotkanie wigilijne z rodzicami. Zbliżał się cudowny czas ,, Boże Narodzenie”. Dla każdego z nas bardzo ważny okres.
  A dzieci doświadczają czegoś nowego bo z roku na rok ubogacają się w nowe doznania nowe wartości.
  Powoli zaczynają ,,wzrastać” w tradycji. Sale zmieniają swój wystrój. Już jest choinka pięknie ubrana, pachnie piernikami, panie wykonały piekną szopkę. Niestety z przyczyn od nas niezależnych do spotkania kolędowego z rodzicami nie doszło. Przedszkolaki wraz z Paniami zaprosiy p. Dyrektor oraz grono pedagogiczne oraz uczniów naszej szkoły do przedszkola na wspólne kolędowanie. Kultywujemy przepiękne tradycje, które mają jedną wspólną cechę – nieść radość i miłość.

  Opracowała: Ewa Hodór