Rok 2016/2017

 • Dzień Babci i Dziadka

  • 14 sierpnia 2018

  …Babciu, Dziadku – teraz wnuki macie, które tak kochacie.
  Babciu, Dziadku – wnuki też Was mają i też Was kochają…

  Mimo, że styczeń w tym roku jest mroźny i obfitujący w liczne zachorowania, to 20 stycznia licznie zebranym w Świetlicy Wiejskiej w Przylesiu zrobiło się cieplej na sercu. Wnuczęta z przedszkola i szkoły przygotowały dla swoich babć i dziadków uroczystość z okazji Ich święta.
  W trakcie uroczystości seniorzy mieli okazję podziwiać swoich milusińskich w różnych formach artystycznych: wzruszających wierszach, ekspresyjnych piosenkach i tańcu. Nie zabrakło też samodzielnie wykonanych laurek i upominków oraz słodkiego poczęstunku. Gorące słowa podziękowania należą się rodzicom, którzy okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dzień Babci i Dziadka to święto na stałe wpisane w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów i wzruszeń .

  Opracowanie: /Ewa Wolan/