Rok 2022/2023

• Dzień Ziemi, włączamy się w akcję „Sprzątamy dla Polski”

• 1 maja 2023

21 kwietnia, uczniowie naszej szkoły uczcili zbliżające się obchody Dnia Ziemi włączając się w akcje „Sprzątamy dla Polski”.
    Zaopatrzeni w rękawice i worki, z ogromnym zaangażowaniem, ruszyliśmy posprzątać naszą małą ojczyznę. Uczniowie przemierzali ulice, boiska, polne drogi w poszukiwaniu śmieci. Jak co roku, niestety zbiory okazały się obfite.
    Ponadto uczniowie klasy I i III, dzięki kreatywności swoich wychowawczyń (Izabeli Dróbki, Agnieszki Mańki-Nowak), w trakcie zajęć lekcyjnych wykonali piękne prace związane z tematami ekologicznymi, a także wzięli udział w zabawach interaktywnych związanych z Dniem Ziemi.
    Celem akcji „Sprzątamy dla Polski”, jak poinformował organizator, jest „nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.”

Anna Nowacka