Rok 2016/2017

 • Gdzie mieszkają witaminy?

  • 13 sierpnia 2018

  Co roku o tej samej porze obchodzimy Dzień Ziemniaka. W tym roku rozszerzyliśmy ofertę kulinarną o owoce.
  Ciepła słoneczna pogoda zachęca do przebywania na łonie przyrody. Powitanie jesieni w Publicznym Przedszkolu w Przylesiu odbyło się 28 września. Przedszkolaki tak głośno śpiewały piosenkę „Jesień, jesień chodź do nas”, że Pani dyrektor Marzena Kamińska, weszła do przedszkola w pięknym jesiennym kapeluszu z koszem pełnym jesiennych skarbów i przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat jesieni. Dzieci rozwiązywały zagadki i wspólnie z Panią Dyrektor zatańczyły jesienny taniec.
  Po takim wysiłku czekała na dzieci niespodzianka. A co?
  Tatusiowie Pan Maciej Liszka oraz Pan Stanisław Boryczko upiekli w ognisku smaczne ziemniaczki! Do picia przedszkolaki otrzymały pyszny sok z marchwi i jabłka, który przygotowały mamusie, Pani Sabina Sinkowska oraz Pani Barbara Pieczarka. Po tak zdrowym posiłku dzieci ruszyły w teren, bo Pani Jesień dała im ważne zadania do wykonania. Wędrowały polnymi drogami, szukały znaków jakie pozostawiła im Jesień. Odnajdywały schowane koperty i wykonywały zadania według wskazówek w nich zawartych.
  Ach, jaki to był piękny dzień!

  Opracowanie: /Helena Romanowicz, Ewa Hodór/