Rok 2015/2016

 • Klub Pożeraczy Liter w klasie 2

  • 27 sierpnia 2018

  W naszej klasie od września działa Klasowy Klub Pożeraczy Liter – kontynuacja popularnego kiedyś projektu organizowanego przez wydawnictwa „Nowa Era” i czasopismo dla dzieci „Świerszczyk”.
  Głównym celem zajęć jest promowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej klasy, zapoznanie uczniów z bogactwem literatury dla dzieci, wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyku obcowania z książką lub czasopismem, rozwijanie u dzieci sprawności językowych, twórczego myślenia i wyobraźni oraz wspieranie rodziców w zachęcaniu i motywowaniu uczniów do czytania książek w dobie wirtualnej rzeczywistości.
  3 września w obecności Pani dyrektor uczniowie złożyli przyrzeczenie:

  „Obiecuję i przysięgam
  na ciasteczka ciotki Józi:
  pożrę każdą dobrą książkę
  choćbym nie miał zębów w buzi!
  Połknę wiersze i komiksy,
  bajki, mity, opowieści…
  Schrupię tyle różnych liter,
  ile tylko głowa zmieści.”

  Tym samym zostali pasowani na Pożeraczy Książek.
  Tego samego dnia „skonsumowaliśmy” jedną z lektur klasy 2 – „Calineczkę” H. Ch. Andersena. Po wysłuchaniu baśni uczniowie wykonali przepiękne okładki do tej baśni. W nagrodę za owocną pracę wszyscy udaliśmy się na szkolne boisko gdzie skakaliśmy na skakankach w „kręciołka”.

  Opracowanie: /Agnieszka Mańka-Nowak/