Rok 2011/2012

 • Konkurs „Fides et Patria”

  • 8 marca 2018

  25 listopada 2011 roku w Klubie Wojskowym w Brzegu odbył się VIII Wojewódzki Konkurs Poezji Religijnej i Patriotycznej „Fides et Patria” im. ks. ppłk Zbigniewa Stefaniaka. Organizatorem konkursu popularyzującego od lat m.in. sztukę żywego słowa i patriotyzm jest Klub Wojskowy w Brzegu wspólnie z Parafią Garnizonową, a honorowym patronatem przedsięwzięcie objęli: marszałek województwa opolskiego, starosta powiatu brzeskiego, burmistrz Miasta Brzeg i dowódca 1 Pułku Saperów. O godz. 8:30 w kościele garnizonowym odprawiona została msza św. wspólnie celebrowana przez ks. majora Grzegorza Krupskiego, ks. majora Sławomira Fonfarę i ks. Eugeniusza Bojakowskiego w intencji patrona konkursu – ks. Zbigniewa Stefaniaka, jego rodziny i uczestników prezentacji.
  Zaproszonych gości, recytatorów i ich opiekunów powitała jak zwykle ciepło i życzliwie kierownik klubu pani Jana Koronkiewicz. Wśród nich byli m.in. dowódca 1 Pułku Saperów płk Jan Pajestka, z-ca szefa Sekcji Wychowawczej kpt Marek Niziołek, kombatant por. Władysław Miciak, ks. prałat Bolesław Robaczek.
  Zgodnie z tradycją uroczystego otwarcia poprzez zapalenie symbolicznej świecy dokonał dowódca 1 Pułku Saperów płk Jan Pajestka. Sylwetkę ks. Zbigniewa przybliżył występującym uczestnikom ks. kapelan Grzegorz Krupski.
  Jury w składzie: Krystian Ławreniuk – przewodniczący, Anna Glińska,
  ks. mjr Sławomir Fonfara oceniało kunszt recytatorski 55 wykonawców z Brzegu, powiatu brzeskiego, Grodkowa, Oławy i Gliwic.

  W konkursie brali udział uczniowie z naszej szkoły.

  W kategorii klas I-III
  II miejsce zajęła

  Joanna Wiatrowska

  wyróżnienia otrzymali:

  Michalina Piasecka z klasy III

  oraz

  Anna Kopij z klasy IV

  Filip Sieradzki z klasy VI

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki.

   

  Tekst: /Elżbieta Skrzypczyńska,
  fot.: Tina Kasprzak, Grzegorz Bukowski/
  http://www.wojsko-polskie.pl/aktualnosci/18094,konkurs-fides-et-patria.html