Rok 2015/2016

 • Lato poszło, przeminęło

  • 29 sierpnia 2018

  „Lato poszło, przeminęło
  Październik z wiatrem liście niesie
  Czas się wybrać na wycieczkę!
  Przewodnikiem będzie jesień.”

  Nadeszła jesień. Wszystko zmienia się wokoło: puste pola, wykopki na ogrodach, w sadzie spadają dojrzałe owoce, a przedszkolaki do lasu się wybierają. Tym razem w ramach między przedszkolnej współpracy przedszkolaki z Olszanki i Przylesia dziewiątego października spotkały się w lesie. Rozpoczęliśmy wspólną wędrówkę przez to jakże urokliwe miejsce jakim jest jesienny las. Pani Magdalena – pracownik nadleśnictwa w Brzegu opowiedziała dzieciom o zwierzętach, które żyją w lesie, o gatunkach drzew, o poszanowaniu przyrody oraz o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego zachowania się w lesie. Mile spędziliśmy czas.

  Do zobaczenia.

  Opracowanie: /Helena Romanowicz Ewa Hodór/