Rok 2017/2018

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU W PRZYLESIU

  • 14 marca 2018

  „Już za chwilę na tej sali
  będzie wielkie wydarzenie.
  Każdy maluch dziś tu stanie
  i otrzyma pasowanie”.

   

  Tradycją naszego przedszkola stała się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Jest to wspaniała okazja do tworzenia więzi emocjonalnych rodziny z przedszkolem. 26 października w Przedszkolu w Przylesiu odbyła się pierwsza impreza ,, maluszków”- ważne przeżycie zarówno dla dzieci, które pierwszy rok przekroczyły próg przedszkola jak i dzieci z grupy starszej. Dzieci na długo przed imprezą przygotowywały się do uroczystości pasowania. Wyrecytowały wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły. Dekoracja z liści wprowadziła w jesienny nastrój. Zebrani goście bili gromkie brawa. I nastąpiła wyjątkowa chwila- wstąpienie najmłodszych dzieci do społeczności przedszkolnej, a starsze dzieci pasowaliśmy na starszaki. Pani dyrektor Marzena Kamińska za pomocą dotknięcia zaczarowanym ołówkiem dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka i starszaka. Wychowawczynie Helena Romanowicz i Ewa Hodór wręczyły dzieciom symboliczne dyplomiki. Dzieci otrzymały również kolorowe rożki ze słodyczami, ufundowane przez Radę Rodziców. Pani bibliotekarka Barbara Marecik wręczyła dzieciom upominek. Radni Jerzy Tokarczyk i Ewa Hodór obdarowali dzieci słodyczami. Tak minął kolejny ale jakże ważny dla dzieci dzień w przedszkolu.
  Dziękujemy rodzicom za pomoc oraz zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości.

  Opracowanie: /Helena Romanowicz, Ewa Hodór /