Rok 2022/2023

 • PASOWANIE NA UCZNIA

  • 7 listopada 2022

  13 października 2022r. odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość. Nasza pięcioosobowa gromadka pierwszaków dołączyła do społeczności uczniowskiej. Uroczyste ślubowanie poprzedziły krótkie występy artystyczne najmłodszej klasy przy ogromnym wsparciu szóstej klasy. Pierwszaczki udowodniły, że pięknie śpiewają, recytują wiersze, i że wiedzą, czym jest ślubowanie. Gdy odczytano tekst ślubowania, pierwszoklasiści dumnie unieśli dwa paluszki w stronę sztandaru szkoły powtarzając słowa „przyrzekamy”.

  Ślubuję być dobrym Polakiem,
  dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.
  Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę,
  jak dla niej pracować, kiedy urosnę!
  Będę się starać być dobrym kolegą,
  swym zachowaniem i nauką
  sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

  Po ślubowaniu Pani Dyrektor Marzena Kamińska pasowała pierwszaczki na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przylesiu. Następnie mali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy od wychowawczyni, Pani Agnieszki Mańki – Nowak i słodkie niespodzianki od swoich rodziców i zaproszonych gości. Po uroczystości nastąpiło uroczyste otwarcie nowego gabinetu edukacji wczesnoszkolnej, który wyremontowaliśmy i wyposażyliśmy dzięki finansowemu wsparciu anonimowego darczyńcy. Ten dzień zapamiętamy na długo.