Rok 2021/2022

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  • 25 kwietnia 2022

  Gdzie najskuteczniej szukać oznak wiosny, jeśli nie na łonie natury? Pierwszego dnia wiosny, uczniowie naszej szkoły, ruszyli tropem pory roku budzącej tyle nadziei i radości do …lasu.
  Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa w Brzegu, a szczególności pana Piotra Tymków, mogliśmy odbyć ciekawą lekcję na świeżym powietrzu. W otoczeniu budzącej się do życia przyrody, poznawaliśmy gatunki drzew liściastych i iglastych oraz nazwy roślin objętych ochroną.
  Z gaikiem w dłoniach, witaliśmy wiosnę w pochodzie całej szkoły. Uczniowie pamiętali o zasadach właściwego zachowania w lesie. Uwzględniając fakt, że jesteśmy w nim gośćmi. Cisza, szacunek i dbałość o czystość – to podstawy!
  Wszyscy uczestnicy tego niecodziennego, leśnego marszu na cześć wiosny przyznali, że słońce, które świeciło wyjątkowo pięknie tego dnia, podładowało baterie i wywołało uśmiech na twarzy.

  Anna Nowacka, Grzegorz Galant