Rok 2016/2017

  • Przedszkolaki przygotowują przysmaki

    • 13 sierpnia 2018

    16 listopada przedszkolaki zabrały się do pracy. Tym razem przygotowały koktajl mleczno-owocowy. Najpierw nazywały produkty spożywcze przyniesione przez nauczyciela czyli: jogurt naturalny, kefir, cukier, banany, mrożone owoce, maliny i truskawki. Po czynnościach wstępnych (umycie rąk i zabezpieczenie ubrań) wzięły się do pracy. Wspólnie z nauczycielem wykonywały czynności: wlały kefir oraz jogurt do malaksera a następnie maliny. Bacznie obserwowały pracę urządzenia. Następnie dodały cukier …. i gotowe. Tym sposobem wykonały trzy rodzaje koktajli: bananowy, malinowy i truskawkowy. Podczas degustacji dzieci wypowiadały się na temat walorów smakowych oraz zdrowotnych napojów mleczno-owocowych.

    To naprawdę jest bardzo dobre i oczywiście zdrowe!

    Opracowanie: /Helena Romanowicz, Ewa Hodór/