Rok 2016/2017

  • Spotkanie autorskie z panią Barbarą Gawryluk

    • 13 sierpnia 2018

    18 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w niecodziennej lekcji języka polskiego. Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie pani Barbary Marecik z Biblioteki w Przylesiu na spotkanie autorskie z panią Barbarą Gawryluk – dziennikarką, tłumaczką języka szwedzkiego, ale przede wszystkim autorką książek dla dzieci. W części pierwszej spotkania pisarka opowiedziała nam o swojej pasji, jaką jest pisanie książek. Zaprezentowała także wybrane opowieści, m.in. „Baltic – pies który płynął na krze” czy „Teraz tu jest nasz dom”. Dowiedzieliśmy się, że inspirację do napisania książek pisarka czerpie z autentycznych historii. W drugiej części spotkania uczniowie dosłownie zasypali panią Gawryluk swoimi pytaniami. Następnie dzieci otrzymały od pisarki autografy, a wspólne spotkanie uwieczniliśmy na zdjęciu.

    Opracowanie: /Agnieszka Mańka – Nowak/