Rok 2015/2016

 • Światowy Dzień Walki z Głodem

  • 29 sierpnia 2018

  Co 7 osoba na świecie jest niedożywiona. Oznacza to, że prawie bilion ludzi na świecie cierpi z powodu głodu, a ponad połowa z nich to kobiety i dzieci. Na naszym globie żyje 146 milionów niedożywionych dzieci, a co 6 sekund jedno z nich umiera. 98% głodujących na świecie żyje w krajach rozwijających się, głownie w Indiach, Chinach, Bangladeszu, Kongo, Indonezji, Pakistanie i Etiopii. Według Światowej Organizacji Zdrowia głód jest jednym z największych problemów współczesnego świata. Właściwe odżywianie ma wpływ na rozwój zarówno fizyczny, jak i emocjonalny.
  Tradycyjnie nasze Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizowało 16 października 2015 roku Dzień Walki z Głodem. Celem akcji jest nie tylko walki z głodem i ubóstwem, ale przede wszystkim edukacja dzieci na temat zdrowego odżywiania i prowadzenia zdrowego stylu życia. Głód to zjawisko występujące nie tylko w państwach trzeciego świata czy na terenach objętych konfliktami zbrojnymi, ale również w wielu polskich domach.
  W tym dniu zwracamy uwagę na problemy głodu, niedożywienia i ubóstwa w naszym kraju, a także przypominamy o potrzebie niesienia pomocy potrzebującym. Na pierwszej lekcji dzieci zrobiły piękne, zdrowe i kolorowe kanapki, które na przerwie w gronie uczniów ze wszystkich klas ze smakiem skonsumowały. Podczas przerwy odbyła się także licytacja książek, gier i maskotek przyniesionych przez uczniów. Uczniowie zebrali dla potrzebujących pieniążki, które następnie zostały przekazane do PCK w Brzegu.

  Opracowanie: /Janina Skrzypczak/