Rok 2016/2017

 • Uczniowie czytają przedszkolakom

  • 20 sierpnia 2018

  W ramach akcji „Czytamy dzieciom” mającej na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniowie ze szkoły w dniach 28 i 29 marca oraz 6 i 10 kwietnia swoje umiejętności czytelnicze przedszkolakom.
  Marysia Eliasz przeczytała rosyjską baśń pt. „Kot i żaba” oraz baśń francuską pt. „Wróżka”.
  Julia Baca przeczytała bajkę pt. „Mała Syrenka”, a
  Julia Rachwalska przeczytała opowiadanie „O rybaku i złotej rybce”.
  Filip Solski oraz Adaś Wowczyński przeczytali opowiadanie pt. „Zakochany Papa Smerf”.
  Zuzia Sidorowicz przeczytała bajkę pt. „Królewna Śnieżka”.
  Dzieci słuchały z zainteresowaniem czytanych bajek. W trakcie krótkiej pogadanki uczniowie opowiedzieli przedszkolakom jak długo czytają, komu chętnie czytają, co lubią czytać i dlaczego według nich powinno się dużo czytać.
  Czekamy na kolejnych uczniów.

  Opracowanie: /Helena Romanowicz, Ewa Hodór/