Rok 2010/2011

 • UCZYMY SIĘ POPRZEZ PREZENTACJĘ

  • 1 marca 2018

  20 stycznia 2011r. na zajęciach z techniki uczniowie klasy VI zaprezentowali 3 państwa: Egipt, Rzym i Grecję.
  Samodzielnie przygotowali teksty, pomoce i stroje.
  Najpiękniejsze stroje przedstawiła grupa reprezentująca Egipt: Sara Tokarczyk, Kamila Ogar, Elżbieta Walaszek i Karolina Durmaj. Uczennice wiernie oddały bogactwo strojów kraju Faraona. Po dziś dzień znana jest elegancja dawnych Egipcjanek. Lubiły one przystrajać włosy, szyje, ramiona, nie stroniły od kosmetyków i przeróżnych pachnideł. Uczennice mówiły o piramidach, świątyniach, malarstwie i rzeźbie. Sztuka starożytnego Egiptu była kolorowa i fascynująca.
  Rzym w wykonaniu Bartka Gadzińskiego i Mateusza Tokarczyka, to wędrówka turystów po najważniejszych zabytkach Rzymu. „Zwiedziliśmy” Forum Romanum – Rynek Rzymski, Panteon – świątynię wszystkich bogów, Koloseum – amfiteatr i termy – łaźnie rzymskie.
  Kinga Podgórska i Emilia Gielczowska przeniosły nas do Grecji. Ciekawie opowiadały o Atenie i Zeusie. Zwróciły naszą uwagę na malarstwo wazowe, rzeźby i płaskorzeźby. Greccy rzeźbiarze zasłynęli ze stworzenia „człowieka idealnego” najpiękniejszego z pięknych. Lekcja była bardzo twórcza, nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z prezentacją, co mam nadzieję zaowocuje na przyszłość.

  Opracowanie: M.K.