Rok 2016/2017

 • Wiemy lepiej niż rodzice, jak przechodzić przez ulicę

  • 20 marca 2018

  Najważniejsze cele jakie sobie stawiamy to, aby dziecko dowiedziało się jakie grożą mu niebezpieczeństwa, potrafiło je rozpoznać oraz unikać, a jeśli już zaistnieją radzić sobie z ich trudnościami.
  W Publicznym Przedszkolu w Przylesiu 23 września odbyło się spotkanie z policjantem. Przedszkolaki mogły wówczas poznać z bliska prace ludzi dbających o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Wiedza jak, prawidłowo przejść przez jezdnię w wyznaczonym miejscu i jak bezpiecznie spacerować po chodniku. W czasie wizyty w naszym przedszkolu pan policjant omówił zasady zachowania się podczas kontaktów z obcymi osobami , czy też spotkaniu z agresywnym psem. Dzieci dowiedziały się co robić w przypadku zgubienia się, jak bezpiecznie podróżować samochodem, bawić się w przedszkolu i w domu. Poza tym zwrócił uwagę na konieczność noszenia odblaskowych elementów.
  Tworzenie sytuacji edukacyjnych kształtują odpowiednie nawyki i postawy lepiej niż przestrogi.

  Opracowanie: /Helena Romanowicz, Ewa Hodór/