Rok 2023/2024

 • Wiosennie pysznie i porządkowo

  • 26 kwietnia 2024

  22 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbył się konkurs ,,Kreacji literackich”. W tym roku zaproszono również przedszkolaki. Zadaniem ich było przebrać się w ulubioną postać literacką, bajkową następnie zaprezentować się oraz powiedzieć coś o tej postaci. Z grupy dzieci przedszkolnych wyróżniono troje dzieci. Wielkie brawa za odwagę i odniesiony sukces dla wszystkich uczestników.
  To jednaj nie był koniec. W następnym dniu przedszkolaki wzięły udział w słodkich zajęciach. Do przedszkola przyjechał Czekoladowyautobus. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści jak robiona jest czekolada, miały możliwość degustacji mlecznej, gorzkiej, słodkiej, białej i ciepłej czekolady. Wykonały i ozdobiły własną czekoladę. Zapakowaną zabrały do domu. Po takiej dawce pyszności pełne wigoru i sprzyjającej pogody przedszkolaki z Paniami wyruszyły na sprzątanie Ziemi czyli terenu wokoło szkoły. Uwieńczeniem tego dnia było Posadzenie drzewa ( klon złotolistny), który został ufundowany przez Pana Edmunda Frihauf właściciela szkółki drzew i krzewów.
  Przy pomocy taty Wiktorii dzieci sadziły 2 metrowe drzewo na przedszkolnym placu zabaw.
  Dzięki takiej inicjatywie wiemy, że dzieci nasze będą miały w pamięci jak dbać o naszą ziemię aby służyła nam wiele lat.

  Ewa Hodór