Rok 2017/2018

 • Wycieczka do Hydropolis

  • 14 marca 2018

  15 listopada uczniowie PZSP wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Hydropolis we Wrocławiu, które jest jednym z siedmiu nowych Cudów Polski. Obiekt dzisiejszego muzeum pełnił dawniej funkcję magazynu wody pitnej dla mieszkańców Wrocławia.
  Klasy: czwarta, piata i szósta pod opieką wychowawców o godzinie 8.00 wynajętym autokarem wyruszyły w drogę. Podróż minęła sprawnie, a kiedy znaleźliśmy się w muzeum jako pierwszy zobaczyliśmy wodny wir, który podziałał na naszą wyobraźnię.
  Cała ekspozycja multimedialna podzielona jest na kilka stref. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu opowiadającego o powstaniu wody na Ziemi, wyświetlonego na ekranie 360°. Następnie skierowaliśmy się do głębin oceanów, weszliśmy do wnętrza batyskafu i odkrywaliśmy tajemnice zatopionego Titanica. Dowiedzieliśmy się, jakie strategie wykorzystują zwierzęta wodne, aby przetrwać w głębinach oceanów. Wizyta w Hydropolis to połączenie nauki z zabawą. Niewątpliwą atrakcją była także chwila odpoczynku po zwiedzaniu w kawiarence przy mini lodach w towarzystwie kolegów i koleżanek.
  Droga powrotna przebiegła bez zakłóceń i około 13.00 wróciliśmy do Przylesia bogatsi o wiedzę na temat historii wody i wrażenia z Hydropolis.

  Tekst i zdjęcia: /uczniowie klasy 6/