Rok 2016/2017

 • Wyprawa do lasu w poszukiwaniu oznak wiosny

  • 18 sierpnia 2018

  Niesiemy gaik zielony, wesoło witamy wiosnę.
  Gaik wstęgami zdobiony i nasze buzie radosne.
  Nasze najszczersze życzenia wszystkim serdecznie składamy.
  Niech się wam spełnią marzenia – radośnie, głośno wołamy.

  Pierwszy Dzień Wiosny przywitaliśmy w tym roku nietypowo. Rano 21 marca uczniowie PZSP w Przylesiu ruszyli barwnym pochodem z gaikami do sponsorów, którzy pomagają naszej szkole. Następnie wybrali się na wycieczkę do lasu. Na miejscu oczekiwał już Pan leśniczy, Piotr Tymków, który fachowo oprowadził grupę po lesie, opowiadając i pokazując dzieciom budzącą się przyrodę. Gdy dotarliśmy na polanę, rozpalił ognisko. Wyprawę zakończyło pieczenie kiełbasek i wspólna biesiada wszystkich uczestników.

  Opracowanie: /Janina Skrzypczak/