Rok 2015/2016

  • Zaczarowany świat nauki

    • 20 marca 2018

    18 września uczniowie klas 3 i 4 pod opieką Pani Izabeli Dróbki i Pani Janiny Skrzypczak w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii pojechali na zajęcia edukacyjne do pracowni Zaczarowanego Świata w Opolu. Na miejscu już przy wejściu powitała nas niebieska sowa. Wzięliśmy udział w zajęciach i warsztatach związanych z muzyką, energią, architekturą i ekologią. Ciekawe wykłady i opowieści, eksperymenty i zabawy spodobały się wszystkim. Segregowaliśmy odpady, zagraliśmy na nietypowych instrumentach, produkowaliśmy energię i zbudowaliśmy prawie dwumetrowe wieże z klocków. W przerwie dostaliśmy śniadanie, a w następnej obiad. Nauczyliśmy się wiele i bawiliśmy się wspaniale.
    Wycieczka była bardzo udana. Dostaliśmy „tablety analogowe” w postaci książek. Mam nadzieję, że taki wyjazd jeszcze się kiedyś powtórzy.

    Opracowanie: /Kornelia Chudoba, klasa 4/