Rok 2018/2019

 • ,, Zdrowe zęby mamy, bo o nie dbamy”

  • 7 listopada 2018

  Od kilku lat współpracujemy z asystentką stomatologa Panią Agnieszką Youcef- Khodja. Pani Anieszka 18. 10. 2018 roku. Przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat ,,Co wiemy o zębach?” Następnie przeczytała dzieciom bajkę pt.,,O Jurku którego bolał ząb” autorów: H. Kunzel. Ch. Unzner- Fischer. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajki i ułożyły obrazki zgodnie z jej treścią. Następnie Pani Agnieszka zadawała przedszkolakom pytania: co jest potrzebne do mycia zębów? Dlaczego warto myć zęby i w jaki sposób myje się zęby? Przyszła kolej na praktyczne wykorzystanie wiedzy na temat prawidłowego mycia zębów. Dzieci pod okiem Pani asystentki stomatologicznej rozpoczęły mycie zębów i nie tylko , bo szorowały również język na którym gromadzą się bakterie. Na koniec spotkania prowadząca odczytała dzieciom porady superwiewiórki:
  ⁃ odwiedzaj gabinet dentystyczny,
  ⁃ starannie myj zęby co najmniej dwa razy dziennie,
  ⁃ żeby uniknąć próchnicy nie jedz słodyczy,
  ⁃ pamiętaj kto o zęby dba ten uśmiech ładny ma.

  Dziękujemy Pani Agnieszce za pomoc w realizacji treści programowych oraz mile spędzony czas.

  Opracowała: Ewa Hodór