Rok 2015/2016

 • Zwiedzamy nowoczesne gospodarstwo rolne

  • 27 sierpnia 2018

  Nasza koleżanka Kasia bardzo często opowiada o pracy swojego taty, który jest rolnikiem. W piękny słoneczny dzień 22 września wybraliśmy się w to ciekawe miejsce. W bramie gospodarstwa przywitał nas tato Kasi, pan Andrzej Eliasz. Oprowadził dzieci po parku maszynowym i opowiedział w jaki sposób wykorzystuje nowoczesny sprzęt, by ziemia dała plony oraz co jest potrzebne, aby z małego ziarenka wyrosła np. pszenica. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały potężne maszyny: traktor Ferguson, agregat uprawowo-siewny, kombajn Class, opryskiwacz, kultywator, głębosz, siewnik, dmuchawy ssąco-tłoczące. Pan Andrzej również pokazał dzieciom sprzęt rolniczy, który wykorzystywano wcześniej do uprawy pól.
  Na koniec spotkania tato Kasi wręczył dzieciom ziarna pszenicy i kukurydzę, które dzieci umieściły w kąciku przyrody (na pewno przydadzą nam zimą). Kasia zaprosiła dzieci na spacer po ogrodzie przydomowym, w którym rosły niemalże wszystkie warzywa. Dzieci mogły również nacieszyć oko pięknymi kwiatami a były to: astry, dalie, pelargonie, nagietki.
  Przedszkolaki wróciły do przedszkola pełne wrażeń. Być może w przedszkolu mamy przyszłego rolnika?

  Serdeczne podziękowania składamy
  Państwu Andrzejowi i Magdalenie Eliasz
  za pomoc w realizacji treści programowych.

  Opracowanie: /Helena Romanowicz, Ewa Hodór/