Jubileusz 65-lecia szkoły

65 lecie
SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W PRZYLESIU

65 lat istnienia naszej szkoły, to nie tylko suche fakty, daty, wydarzenia, relacje. To również, a może przede wszystkim nasze wspomnienia, uczucia, refleksje. Bliskie są tu słowa Cypriana Kamila Norwida:

„Przeszłość- jest to dziś, tylko cokolwiek dalej;
Nie jakieś tam coś, gdzieś,
Gdzie nigdy ludzie nie bywali.”

26 VI 2010r. obchodziliśmy święto 65-lecia szkoły podstawowej, która rozpoczęła swoją działalność w 1945 roku.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13.00 w kościele parafialnym
św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Mszy świętej przewodniczył ks. Jarosław Szeląg – dziekan, na mszy świętej obecny był również były proboszcz parafii ks. Henryk Cwik oraz aktualny proboszcz parafii ks. Dariusz Kużawa, któremu dziękujemy za pomoc w organizacji tej uroczystości i za wspaniałe słowo Boże.
Po eucharystii wszyscy udali się na nowe boisko, które zostało poświęcone przez ks. Jarosława Szeląga.
Na uroczystości obecni byli również: Wójt Gminy Olszanka Pan Jerzy Dróbka, przewodniczący Rady Gminy Pan Walenty Oliwa, Przedstawicielka Starostwa, Sołtys wsi Przylesie – Pani Krystyna Listowska, Pani Anna Liszka – Stowarzyszenie Odnowy Wsi Przylesie, radni, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy oraz pracownicy szkoły.
Większość gości stanowili Absolwenci szkoły, którym serdecznie dziękujemy za przybycie. Następnie zaproszeni goście udali się na halę sportową, gdzie uczniowie szkoły pod kierunkiem nauczycieli
przygotowali program artystyczny, w którym opowiedzieli historię 65 lat szkoły. Po programie artystycznym wszyscy udali się na poczęstunek i zwiedzanie szkoły, gdzie nauczyciele przygotowali pamiątkowe tablice ze zdjęciami, przy których goście wspominali dawne czasy. Mogli również zakupić monografię szkoły i plakietki wydane z tej okazji.
Późnym popołudniem rozpoczął się festyn pod hasłem: „Dbaj o środowisko, a będzie miło, zdrowo i czysto”.
Jubileusz 65-lecia był wspaniałą okazją do podsumowań pracy szkoły przez ponad pół wieku. Pragniemy wyrazić serdeczną wdzięczność wszystkim, którzy wspierali i wspierają finansowo i rzeczowo naszą szkołę. Dziękujemy Rodzicom za nieocenioną pomoc.
To dla nas radość i przywilej mieć takie osoby wokół siebie.

Przyjmijcie Państwo podziękowania od całej społeczności szkolnej za okazane serca i dobrą wolę. Niech Jubileusz z okazji 65 – lecia szkoły
zapisze się trwale w Państwa dobrych wspomnieniach.

Dyrektor PZSP Przylesie,
Marzena Kamińska