Rok 2022/2023

 • 3,2,1…START

  • 2 września 2022

  1 września, to rok rocznie, pełen emocji dzień. W tysiącach polskich szkół rozbrzmiewa pierwszy dzwonek. W progi szkoły wracają wypoczęci, uśmiechnięci uczniowie, ale także, przekraczają je, rozpoczynający przygodę w szkolnych murach pierwszoklasiści.

  Tradycyjnie, uczniowie PZSP w Przylesiu rozpoczęli rok szkolny od modlitwy i radosnego śpiewu w kościele parafialnym w Przylesiu. Proboszcz Jacek Olewicz, w czasie kazania zwrócił uczniom uwagę na bycie odważnym, odnosząc się do słów Ewangelii, na koniec poświęcił przybory uczniów pierwszej klasy, następnie pobłogosławił wszystkich przybyłych.

  W czasie inauguracji roku szkolnego 2022/2023, dyrektor Marzena Kamińska, gorąco powitała podopiecznych, którzy cali i zdrowi wrócili do szkoły, by pogłębiać swoją wiedzę. Każda klasa otrzymała ciepłe słowa zachęty do zmagań z wyzwaniami, jakie przed wszystkimi stawia kolejny rok.

  Szczególnie ważni byli dziś uczniowie klasy pierwszej. Z rąk pani dyrektor otrzymali drobne upominki, by udać się do swojej nowej, pięknej klasy z wychowawczynią – Agnieszką Mańką – Nowak.

  Wszystkim Uczniom, Rodzicom życzymy nadchodzącym roku dużo siły, energii, wiary, a przede wszystkim zdrowia i niegasnącej radości we współtworzeniu nowych historii na kartach naszej szkoły.

  Powodzenia!