Rok 2021/2022

 • Aaa kotki dwa, czyli nocka w szkole

  • 13 czerwca 2022

  To była wyjątkowa noc! 10 czerwca, w godzinach wieczornych, szkoła w Przylesiu nadal tętniła życiem. W salach rozkładano materace, karimaty, śpiwory, ulubione przytulanki, poduszki i jaśki. Wszystko to z powodu niepowtarzalnej, jedynej w swoim rodzaju akcji nauczycieli naszej szkoły „Nocki w szkole”. Uczniowie zakwaterowali się w swoich klasach, aby o godzinie 20.00 rozpocząć wspólne ognisko, w czasie którego uczyliśmy się piosenek. Piękne śpiewy słyszalne były zapewne aż w Brzegu. Klimatu dodała obecność gitary, której dźwięki unosiły się wysoko ponad murami naszej szkoły. W dalszej części uczniowie grali w kalambury, a tuż przed zapadnięciem zmroku uczyli się, wśród salw śmiechu, kroków belgijki. Efekt był piorunujący, niestety słabo dostrzegalny w ciemnościach.
  W murach szkoły rozpoczęło się nocne kino, uczniowie poszczególnych klas wybrali repertuar dostosowany do kategorii wiekowej, nie obyło się bez śmiechów w ciemnościach. Wszyscy wykazali się odwagą, nikt nie zwątpił, nie przeraził się rozstaniem z najbliższymi.
  Rankiem, w niektórych klasach przyrządzano pyszne tosty, inni mieli przygotowane zdrowe śniadania. Z uśmiechem na twarzy dzieci powitały rodziców, aby wspólnie ruszyć na kolejną akcję „Wielopokoleniowego Sprzątania Przylesia”, ale to już zupełnie inna historia…

  Anna Nowacka