Rok 2011/2012

 • Aby zdrowym być trzeba zdrowo żyć

  • 13 marca 2018

  W ramach realizowanego projektu „Szkoły dla Ekorozwoju” sponsorowanego przez Fundusz Partnerstwa ze środków pochodzących z firmy Kraft Foods w naszym przedszkolu gościliśmy dietetyka Pana Dawida Dyminczuka wraz z córką Olą.
  Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w pogadance na temat zdrowego odżywiania. Pan Dawid Dyminczuk w bardzo ciekawy sposób przedstawił dzieciom zalety spożywania zdrowej żywności: warzyw i owoców, mięsa i nabiału.
  Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubionych potraw. W trakcie spotkania dowiedziały się również, jakie produkty nie sprzyjają naszemu zdrowiu. Bardzo ważną rolę w naszym życiu odgrywa również wszelkiego rodzaju aktywność ruchowa.
  Należy więc wolny czas spędzać bardzo aktywnie. Ruch wszechstronnie oddziaływuje na organizm, podnosi wydolność, sprawność fizyczną, kształtuje nawyki ruchowe. Pan Dawid Dyminczuk szczególną uwagę zwrócił na szkodliwość spożywania słodyczy. Proponował dzieciom aby wybrały jeden dzień, w którym będą konsumowały słodkości.
  Na zakończenie spotkania gość przeczytał dzieciom bajeczkę pt. „Szczeniaczek”.
  Dzieci na pamiątkę spotkania z dietetykiem wręczyły podziękowanie.
  Było to pierwsze z zaplanowanych spotkań z Panem Dawidem Dyminczukiem. Czekamy na kolejne odwiedziny.

  Tekst: /H.R./