Rok 2021/2022

  • Ale draka, czyli Dzień bez Plecaka

    • 25 kwietnia 2022

    23 marca w PZSP w Przylesiu, obchodziliśmy niecodzienne święto – Dzień bez plecaka. Tego dnia uczniowie, mieli za zadanie spakować swoje podręczniki i pomoce naukowe we wszystko, tylko nie w plecak. Wyobraźnia naszych kolegów i koleżanek, nie zna granic. Od rana słychać było salwy śmiechu, kiedy progi naszej szkoły przekraczały wózki dla lalek, taczki, szuflady, półki ścienne, walizki, poszewki na poduszki, pokrowiec na gitarę, skrzynki na narzędzia, tobołki.
    Samorząd Uczniowski przygotował pokaz poszczególnych, niebanalnych rozwiązań, a jury w składzie : dyrektor Marzena Kamińska – przewodnicząca, Agnieszka Mańka- Nowak, Ewa Wolan – członkinie, oceniało pomysłowość i sposób prezentacji.
    Niekwestionowanym zwycięzcą okazała się Zuzanna Sidorowicz, która przyniosła podręczniki w… pontonie.
    A oto wszyscy laureaci:
    klasy 2,3,4 Zuzanna Grabny, Alan Kozoświst, Bartosz Kozoświst
    klasy 5-8 Karolina Majka,AdamWowczyński, Karol Bucma , Jakub Mańkowski, Wiktor Kloc, Maciej Augustyn, Zuzanna Sidorowicz

    Anna Nowacka, Grzegorz Galant