Rok 2021/2022

 • Andrzejkowe czary mary!

  • 9 grudnia 2021

  Pierwsza od bardzo dawna okazja do spotkania i zabawy w większym gronie od czasu pandemii. Wróżki wyczarowały przepyszne babeczki. Nie mogło zabraknąć wróżb. Między zabawami rozbrzmiewała muzyka.

  24.11.2021 r. w szkole w Przylesiu odbyły się Andrzejki. Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski. Zjawiło się wiele kultowych postaci filmowych, literackich, bajkowych, ponieważ warunkiem wstępu było przebranie się.

  Była to pierwsza od bardzo dawna okazja do spotkania i zabawy w większym gronie od czasu pandemii. Nasz szkolny DJ Łobo (Michał Łobodziec) porwał wszystkich na parkiet swoimi bitami. Imprezę przejęła klasa 4 i 5. Wróżki wyczarowały pyszne babeczki, których sprzedaż zasiliła konto Samorządu Uczniowskiego. Jak na prawdziwą zabawę andrzejkową przystało, nie mogło zabraknąć wróżb. Zorganizowali je specjaliści od spraw magii: Gandalf, Harry Potter, profesor Snape (Kuba Mańkowski, Karol Bucma, Filip Solski). Uczestnicy przekuwając serce mogli poznać imię swojego przyszłego wybranka. Wybór kubka odsłaniał przyszłość. Było również wiele zabaw niezwiązanych z andrzejkami, wśród nich znana wszystkim zabawa w krzesła. Każda klasa wzięła udział w grze Raz, dwa, trzy Baba Jaga Patrzy. Między zabawami rozbrzmiewała Macarena i Kaczuszki, a na końcu ogromny pociąg zbudowany z uczniów.

  Samorząd Uczniowski zebrał kwotę, która pozwoliła na zorganizowanie mikołajek szkolnych. Miejmy nadzieję, że kolejne Andrzejki przyniosą również wiele radości.

  Uczniowie klasy 8