Rok 2010/2011

 • Baśń o grającym imbryku

  • 26 lutego 2018

  Dzisiaj (30.09.2010) uczniowie klasy II i V pod opieką wychowawców i rodziców wybrały się do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. A. Smolki na spektakl Marty Guśniowskiej „Baśń o grającym imbryku”.
  Główny bohater, Kowal, otrzymuje od pięknej Wróżki tajemniczy dar-magiczne naczynie do zaparzania herbaty. Domownicy Kowala to zalotna Mucha, która kocha się nieszczęśliwie w pracowitym Koniu i Koń, który wcale nie ma zamiaru odwzajemnić tej miłości. Razem tworzą grupkę przyjaciół-wspólnie żyją, rozmawiają i marzą…
  Dzięki czarom z imbryka ich życie ulega poprawie. Z kuźni Kowala najpierw przenoszą się do Kupca, potem do zakładu Szewca, a następnie do zamku Hrabiego. W końcu jednak okazuje się, że zamek wcale nie jest właściwym miejscem na świecie dla Kowala i jego przyjaciół. Z ochotą wracają do kuźni. Ale los ich nagradza, bo każde z nich spotyka jednak swoje szczęście.
  Pogodny, ciepły nastrój spektaklu, ruchome dekoracje, piosenki i ciekawe kostiumy spodobały się wszystkim…

  opracowanie J.S.