Rok 2021/2022

 • ,,Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”

  • 30 maja 2022

  W maju odwiedziliśmy Ochotniczą Straż Pożarną w Przylesiu.
  Naczelnik straży pan Rafał Krężel opowiedział przedszkolakom o historii powstania straży, której z zaciekawieniem wysłuchały. Podekscytowani wnętrzem remizy strażackiej, wielkiego samochodu dzieci spróbowały swoich sił w laniu wody wężem do celu – sprawiło im to wiele frajdy. Zapoznały się z wyposażeniem wozów strażackich oraz sprzętem i ubiorem, którego strażacy używają podczas akcji. Przedszkolaki miały możliwość przejażdżki wozem strażackim, co się cieszyło dużym zainteresowaniem. Z wielką uwagą słuchały jak trudna i odpowiedzialna jest praca strażaka, która polega nie tylko na gaszeniu pożaru ale również na udzielaniu pomocy w czasie wypadków. To była bardzo ważna i ciekawa lekcja. Przedszkolaki swoją wdzięczność wyraziły wierszem i piosenką oraz życzeniami: ,, tylu szczęśliwych powrotów ile wyjazdów”.
  Jesteśmy dumi z naszych strażaków.

  Opracowała: Ewa Hodór