Rok 2019/2020

 • ,,Co nam jesień w darze niesie”

  • 28 października 2019

  Tradycją w naszym przedszkolu jest ,,Dzień Pieczonego Ziemniaka”. W tym roku w Publicznym Przedszkolu w Przylesiu królem imprezy oczywiście był ziemniak, ale tym razem nieopieczony. Głównym celem naszej imprezy jest wspólna zabawa oraz uśmiech na twarzach naszych podopiecznych, a największą atrakcją – przyjście Pani Jesieni. Dzieci zgromadzone w sali oczekiwały z niecierpliwością na przyjście nowej pory roku. Wreszcie jesień przyszła. Przyniosła kosz pełen jesiennych darów. Dzieci wspólnie z nią zaśpiewały piosenkę ,,Idzie jesień”. Po odgadnięciu zagadki dowiedziały się, że królem imprezy będzie ziemniak. Nasza Jesień czyli Pani Monika Tymczyszyn – mama Patrycji opowiadała dzieciom o walorach zdrowotnych warzyw i owoców. I zaczęło się – Pani Marysia Gardas – kucharka przygotowała dzieciom smaczne kopytka i kluski śląskie z dodatkiem surówki jabłkowo- marchewkowej. Ale to nie koniec, bo Pani Monika zaprosiła dzieci pod wiatę. Przedszkolaki zasiadły do pięknie udekorowanego stołu . Miały okazję wykazać się wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Potem częstowały się owocami i warzywami. Do picia miały kompot z jabłkiem i cynamonem. Następnie każdy przedszkolak mógł wykazać się sprawnością fizyczną i uczestniczyć w zabawach sportowych z wykorzystaniem oczywiście ziemniaka. To był dzień pełen wrażeń .

  Serdecznie Dziękujemy Pani Marii Gardas
  oraz Państwu Monice i Adamowi Tymczyszyn
  za pomoc i mile spędzony czas.

  Opracowała: Ewa Hodór