Rok 2019/2020

 • „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” 2019

  • 29 listopada 2019

  Ogólnopolski projekt „ Cybernauci” to kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci realizowany przez fundację Nowoczesna Polska, finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej i pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji oraz Rzecznika Praw Dziecka. Jego głównym celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci i wykorzystywania TIK przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

  W ramach tego projektu w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas V-VIII.

  Na warsztatach uczestnicy dowiedzieli się, że Internet może być nie tyko źródłem rozrywki, ale i źródłem informacji. W Internecie – podobnie jak w świecie realnym można napotkać zagrożenia celowo tworzone przez ludzi: manipulacje, kłamstwa czy niewłaściwe treści. Dlatego też potrzebne jest krytyczne i analityczne podejście do treści i aplikacji znalezionych w Internecie.

  Warsztaty prowadziła p. Barbara Górka

  Więcej informacji o działaniach w ramach programu „Cybernauci” można znaleźć na stronie,
  https://cybernauci.edu.pl/materialy-edukacyjne/
  Zachęcam dzieci i rodziców do korzystania z materiałów.