Rok 2016/2017

 • „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”

  • 17 sierpnia 2018

  Dla prawidłowego rozwoju dziecka potrzebna jest różnorodność. Aby dobrze się rozwijała musi doświadczać różnymi zmysłami. Mały człowiek ogląda bajkę na tablecie, w telewizji, ale nie dozna dotyku ani zapachu kartki. Dla dziecka najważniejszą osobą, z której bierze przykład jest rodzic, a potem nauczyciel w przedszkolu.
  Akcja, którą prowadzimy w Publicznym Przedszkolu w Przylesiu „Czytamy dzieciom” spotyka się z dużym zainteresowaniem rodziców. Oprócz rodziców na spotkaniach z książką towarzyszy nam Pani Barbara Marecik, która 4 marca kolejny raz odwiedziła przedszkolaki. Tym razem odbyliśmy podróż po krainie baśni. Dzieci z uwagą słuchały fragmentów bajek, a potem wymieniały tytuły bajek. Rozwiązały wszystkie zagadki, przeczytane przez „Panią Bajkę”. W zabawie „prawda czy fałsz?” wykazały się dużą znajomością treści bajek. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawie pt. „zatrute jabłko”, która rozwija szybkość i refleks.

  Mamy nadzieję, że ta skorupka „nasiąknie” wszystkim tym, co pozwoli rozwinąć dzieciom skrzydła.

  Dziękujemy Pani Bibliotekarce
  Barbarze Marecik
  za okazaną pomoc w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

  Opracowanie: /Helena Romanowicz Ewa Hodór/