Rok 2021/2022

 • Dary jesieni

  • 6 października 2021

  Do naszego przedszkola zawitała jesień. Dzieci ze swoimi paniami rozmawiały o darach jesieni. W salach pojawiły się jesienne kąciki przyrodnicze, w których są kasztany, żołędzie, jarzębina, orzechy, liście oraz owoce i warzywa.

  Przywitaliśmy jesień w wyjątkowy sposób. „Smerfy” i „Skrzaty” tworzyły jesienne prace plastyczne oraz ludziki z kasztanów i żołędzi. Spacerowaliśmy do parku, sadu, ogrodu. Z przyniesionych owoców (jabłka, gruszki, śliwki, winogron) dzieci, z pomocą pań zrobiły pyszny sok jabłkowo-gruszkowy, z pozostałych owoców wykonały smaczne szaszłyki owocowe, które dzieci zjadły z apetytem.

  To nie był koniec jesiennych wypraw. Następnego dnia poszliśmy do ogrodu na grządki Pani Krysi Pieczarki, która zademonstrowała wykopki warzyw, natomiast dzieci miały możliwość za pomocą zmysłów dotyku, smaku, zapachu zapoznać się z darami ogrodu. Uwieńczeniem było przygotowanie sałatki jarzynowej, w wykonaniu dzieci. Pozostałe owoce i warzywa wykorzystaliśmy do przeliczania, układania rytmów oraz kompozycji jesiennych.

  Dzięki bliskości natury, dzieci mają możliwość pogłębiania wiedzy i znajomości z otaczającą nas przyrodą oraz skorzystania z jej darów w życiu codziennym.

  Opracowanie: /Ewa Hodór, Joanna Straub/