Rok 2017/2018

 • Dbamy o nasze zdrowie

  • 14 marca 2018

  „Kto zawsze o zęby dba
  ten uśmiech wesoły twarzy ma”.

  Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna jest higiena jamy ustnej. Już od najmłodszych lat uczymy dzieci jak dbać o zdrowie. W dniu 28 listopada spotkaliśmy się z Panią Agnieszką Youcef-Khodja – asystentką stomatologa, która rozpoczęła spotkanie z dziećmi bajką o „Ząbkach”. Dzieci dowiedziały się jak wiele zadań mają do wykonania ząbki dzięki którym mogą jeść, gryźć, żuć. Przedszkolaki usłyszały co lubią ząbki: mięso, ryby, surowe warzywa, owoce, pełnoziarniste pieczywo, jajka, kakao, serek, mleko, jogurty. Są jednak produkty, które nie sprzyjają ząbkom czyli słodycze.
  W dalszej części spotkania Pani Agnieszka zaprezentowała dzieciom prawidłowe szczotkowanie ząbków, pokazała narzędzia stomatologiczne. Każde dziecko mogło ćwiczyć szczotkowanie na modelu szczęki. Następnie dzieci udały się do łazienki i pod okiem pani Agnieszki szczotkowały swoje ząbki. Uwieńczeniem spotkania było pokolorowanie sylwet przyborów do mycia zębów.

  Opracowanie: /Helena Romanowicz Ewa Hodór/