Rok 2016/2017

 • Dbamy o zęby

  • 13 sierpnia 2018

  Każde z dzieci z pewnością chce mieć zdrowe zęby. Niektóre z nich jednak bardzo boją się wizyty u stomatologa, chociaż dobrze wiedzą, jakie mogą być tego konsekwencje. Aby pokonać stres przed taką wizytą 22 listopada wybraliśmy się z przedszkolakami do gabinetu dentystycznego w Przylesiu. Pan Paweł Olszewski – stomatolog oraz Pani Agnieszka Youcef-Khodja – asystentka stomatologa bardzo serdecznie przywitali wszystkich przedszkolaków. Podczas spotkania dzieci mogły usiąść na fotelu dentystycznym, zobaczyć niezbędne narzędzia dentystyczne, nauczyć się prawidłowego szczotkowania zębów. Stałym pacjentem gabinetu stomatologicznego jest Adaś Pieczarka oraz Natalia Solska. W trakcie pogadanki dowiedziały się również jak ważne jest gryzienie twardych warzyw np. marchewki, skórek od chleba. Ważna jest również higiena jamy ustnej: mycie zębów po posiłku.
  Na pożegnanie dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Pasta, szczotka, kubek ciepła woda” oraz wyrecytowały wiersz.
  To spotkanie jeszcze bardziej uświadomiło dzieciom jak ważna jest higiena jamy ustnej i na pewno zachęciło je do odwiedzania gabinetu stomatologicznego.

  Opracowanie: /Helena Romanowicz, Ewa Hodór/