Rok 2017/2018

 • Dzień Dziecka w „Krainie czarów” w Parku Miniatur Minieeuroland.

  • 4 czerwca 2018

  Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca 2018r. dzieci wraz z rodzicami zostały zaproszone do zabawnej podróży edukacyjnej, która dostarczyła mnóstwa kreatywnych pomysłów na zabawę i spędzenie wolnego czasu. Dzieci poznały ciekawe historie z zaczarowanej krainy Alicji i wkroczyły w niezwykły świat słynnych zabytków Polski, Europy i świata. Następnie udały się na warsztaty pt. „Szalony Kapelusznik”. Przedszkolaki wykonały z dostępnych materiałów niezwykłe nakrycia głowy. Kreatywnością wykazały się również podczas warsztatów kulinarnych „Zjedz mnie”. Alicja znalazła w króliczej norce mnóstwo zaskakujących przedmiotów. Okazało się , że każdy z nich ma zaskakującą moc.
  Po wypiciu napoju z małej buteleczki stała się bardzo malutka, a kiedy ugryzła ciastko z napisem „Zjedz mnie” urosła do niezwykłych rozmiarów. Nasze dzieci nie kurczyły się ani nie rosły, ale na zajęciach z kucharzem poznały kuchenne czary.
  Na zakończenie warsztatów każdy mógł zjeść własnoręcznie przygotowane ciasteczko. Mniam!
  Dużym powodzeniem cieszyła się gra terenowa „Tajemnice krainy Czarów”.
  Park skrywał wielkie tajemnice i był pełen magicznych przedmiotów. Mogli je odnaleźć tylko sprytni i spostrzegawczy. Dzieci wraz z rodzicami wybrały się w zagadkową podróż i podążając tropem postaci z Krainy Czarów znalazły wszystkie zaginione atrybuty i otrzymały certyfikat.
  W wolnym czasie rodzice odpoczywali przy kawie, a dzieci bawiły się na nowoczesnym placu zabaw wyposażonym w bocianie gniazdo, drabinki, tunele, wieże i zjazd linowy ,,tyrolka”.
  Pobyt z mamą, tatą panią w Minieurolandzie to pięknie spędzony czas w zaczarowanym miejscu, które łączy Park Miniatur z przepiękną architekturą terenów zielonych, tworzących arboretum.

  Opracowała: Ewa Hodór