Rok 2017/2018

 • Dzień Nauczyciela

  • 19 października 2018

  „Szczególny dziś dzień – święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli,
  pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują.
  W tym dniu mamy okazję złożyć wszystkim nauczycielom
  nasze podziękowania za przekazywaną wiedzę
  i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów.”

  Tymi słowami rozpoczęła się uroczystość z okazji rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej. Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela. Uroczystość została przygotowana przed klasy 5 i 7, a wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły, Pani Dyrektor Marzena Kamińska, Grono Pedagogiczne, pracownicy obsługi i administracji oraz rodzice. W krótkiej części artystycznej zaprezentowane zostały wiersze i piosenki, które ze względu na humorystyczny charakter i zdolności aktorskie uczniów klasy 5, wywołały uśmiech na wszystkich twarzach. Druga część występów, nieco nostalgiczna, w wykonaniu dziewcząt z klasy 7, była okazją do podziękowań i wdzięczności. Pięknymi słowami zwróciła się do wszystkich Przewodnicząca naszej szkoły, Daria Liszka:

  „Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy!
  Dziękujemy za najpiękniejszy dar, za wiedzę. To dzięki Wam, szanowni Pedagodzy, mówiąc słowami poetki Marii Urbańskiej: „nie okłamałem chmur, nie oszukałem wiatru, nie okaleczyłem niczyich marzeń – dzięki Wam, Nauczyciele”. Pragnę wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły złożyć najserdeczniejsze życzenia, abyście byli zdrowi, zadowoleni z pracy, którą wykonujecie, zadowoleni z nas. Nie zaznawajcie kłopotów i trosk, bądźcie pogodni i uśmiechnięci. Niech się spełnią Wasze marzenia dotyczące życia osobistego i zawodowego. Zapewniamy Was w Dniu Waszego Święta, że gdziekolwiek będziemy, wspomnienie o Was będzie z nami.”

  Po występach uczniowie kl. 5 wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły „słodkie” prezenty. Piękne życzenia, kwiaty, sprawiły, że dzień 12 października płynął pod znakiem radości w ciepłej i serdecznej atmosferze.