Rok 2023/2024

 • Dzień Patrona i Pasowanie na Ucznia PZSP w Przylesiu.

  • 13 listopada 2023

  Dnia 27 października 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole wielkie święto – Dzień Patrona – Świętego Jana Pawła II oraz Pasowanie na Przedszkolaka oraz Ucznia klasy I. W ramach obchodów Dnia Patrona zorganizowano inscenizację słowno-muzyczną w wykonaniu uczniów klasy VII. W trakcie której przedstawiono najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II, ale również ciekawostki np. fragmenty listów dzieci napisanych do Papieża.

  Po przedstawieniu uczniów najstarszych, na scenę zaproszono najmłodszych… przedszkolaki pięknie zaprezentowały się tańcząc kujawiaka, recytując wierszyki i śpiewając piosenki.

  Następnie do głosu doszli uczniowie klasy I. W inscenizacji słowno-muzycznej przedstawili swoje umiejętności artystyczne – pięknie recytując wierszyki, śpiewając piosenki i odgadując zagadki.

  Po występie artystycznym nastąpiło uroczyste ślubowanie, a następnie Pasowanie na Przedszkolaka oraz Ucznia klasy I. Do grona uczniów w tym dniu oficjalnie dołączyli: Maja, Zosia, Gabryś, Ksawery, Marcel, Olek i Wiktor. Gratulujemy Im serdecznie.

  Po uroczystości wszyscy zaproszeni goście oraz uczniowie klasy I wraz z Rodzicami udali się do swojego gabinetu na słodki poczęstunek.

  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tak pięknej uroczystości w naszej szkole.