Rok 2022/2023

  • Dzień Patrona Szkoły

    • 22 listopada 2022

    „ Pamiętamy…,dziękujemy…”

    28 października 2022 r. w Publicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przylesiu obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły, św. Jana Pawła II. 
 O godz. 10.00 uczniowie, grono pedagogiczne, goście oraz rodzice, na czele ze sztandarem Szkoły, udali się do miejscowego kościoła, by uczestniczyć we Mszy Świętej, którą odprawił ksiądz proboszcz Jacek Olewicz. 
 Kolejnym punktem obchodów Dnia Patrona Szkoły była uroczysta akademia, w której udział wzięli uczniowie z kl. IV -VIII oraz przedszkolaki. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru Szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. W części artystycznej uczniowie zaprezentowali scenki z życia Karola Wojtyły, przypomnieli najważniejsze wydarzenia z pontyfikatu Wielkiego Papieża, ubarwiając je „pieśnią i tańcem”. 
 Po zakończeniu części artystycznej, zostały ogłoszone wyniki Szkolnego Turnieju Wiedzy o Janie Pawle II oraz rozdane nagrody i drobne upominki.
 Na zakończenie obchodów Dnia Patrona Szkoły uczniowie otrzymali pamiątkowe obrazki z sentencjami św. Jana Pawła II, inspirującymi i motywującymi do dobrego, mądrego życia.

    Katarzyna Wiatrowska