Rok 2017/2018

 • Dzień Pieczonego Ziemniaka

  • 14 marca 2018

  „Pachną dymy na łąkach,
  płyną z wiatrem obłoki.
  Jesień polem się błąka,
  maluje liście głogu.”

   

  Piękna, złota polska jesień zachęca do częstych spacerów. Dzieci obserwują środowisko przyrodnicze; zwracają uwagę na dominującą kolorystykę oraz na zmiany jakie zachodzą w przyrodzie.
  28 września w Publicznym Przedszkolu w Przylesiu odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Adaś wraz z mamą Barbarą Pieczarka zaprosili przedszkolaki na swoją działkę. W przedszkolu dzieci wysłuchały opowiadania o tym „Jak Wróbelek Elemelek znalazł w polu kartofelek…”, a potem wszyscy udali się na działkę. Tam odbyły się zawody w sadzeniu i zbieraniu ziemniaków, rzut ziemniaków do wiaderka, poszukiwanie zaginionych ziemniaków. Wszyscy w nagrodę za wspaniałą zabawę otrzymali pieczone ziemniaki, które upieczone w ognisku smakowały jak z najlepszej kuchni. Pobyt na świeżym powietrzu podziałał, gdyż apetyt dopisywał dzieciom.
  Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł dzieciom wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. en jesienny dzień pachnący pieczonymi ziemniakami na pewno wszyscy będą wspominać.
  Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu Dnia Pieczonego Ziemniaka.

  Opracowanie: /Helena Romanowicz, Ewa Hodór /