Rok 2020/2021

 • Dzień Postaci z Bajek

  • 13 listopada 2020

  Baśnie i bajki są źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, wzbogacają wyobraźnie oraz pobudzają zainteresowanie otaczającym światem. Szczególnie ważne są bajki tradycyjne bez przemocy, w których dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Ta tematyka zainteresowała też naszych przedszkolaków.
  10 listopada w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Postaci z Bajek. Wszystkie dzieci w tym dniu przyszły przebrane za postacie z bajek. W sali przedszkolnej zrobiło się kolorowo.
  W tym dniu przedszkolaki wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i wypowiadały się na temat, które z nich najbardziej im się podobają. Następnie dzieci rysowały ulubionych bohaterów. Młodsze dzieci kolorowały obrazek wybranego bohatera.
  Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe, co na pewno rozbudziło zainteresowanie dzieci książką.

  Opracowała: 
Helena Romanowicz
  Ewa Hodór