Rok 2021/2022

  • Dzień Ziemi w Przedszkolu

    • 17 maja 2022

    Przedszkole realizuje program ekologiczny ,,Z ekologią na co dzień”.
    Z okazji Dnia Ziemi przedszkolaki miały możliwość oglądania przedstawienia w wykonaniu swoich pań. Tematyka przedstawienia ekologicznego dotyczyła odpowiedniego zachowania się w lesie, o dzieciach które naruszyły życie lasu. Widownia wzięła aktywny udział w sprzątaniu śmieci i segregacji. Kolejny dział z zakresu ekologii w pięknej aurze wiosennego lasu przedszkolaki mogły doświadczać podczas wycieczki do przyleskiego lasu. Bardzo dużą kreatywnością wykazał się pan leśniczy Piotr Tymków. Podczas spaceru leśnymi dróżkami zadawał przedszkolakom zagadki oraz opowiadał o roślinności chronionej, drzewach i zwierzętach leśnych występujących w naszym lesie. Po takich wyczerpujących informacjach oraz doświadczeniach można powiedzieć, że nasze przedszkolaki stały się ,,Małymi strażnikami przyrody”.

    Opracowanie: Joanna Straub, Ewa Hodór