Rok 2022/2023

 • Festyn Rodzinny na szóstkę!

  • 31 maja 2023

  W ubiegłą niedzielę (28 maja br.) na terenie PZSP w Przylesiu odbył się długo wyczekiwany Festyn Rodzinny. Kilka lat, pełnych ograniczeń, spowodowanych COVIDem, odcięło nas od możliwości spędzenia czasu wspólnie w gronie nauczycielskim, rodzicielskim, dziecięcym i młodzieżowym.

  Pogoda dopisała, frekwencja również, a atrakcji mieliśmy moc!

  Rozpoczęliśmy akcentem artystycznym, w wykonaniu poszczególnych klas: w montażu słowno-muzycznym zaprezentowały się klasy 1-3, przygotowane przez panie: Izabelę Dróbkę i Agnieszkę Mańkę- Nowak; klasa 4 pod czujnym okiem pana Grzegorza Galanta oraz klasy 5-6 w scenkach kabaretowych opracowanych przez Annę Nowacką. W sprawach organizacyjnych, dzielnie pomagała klasa 8 pod opieką pani Ewy Wolan.

  Na przybyłych czekała loteria fantowa, w której każdy los był wygrany, w losowaniu nagrodę główną stanowiła huśtawka ogrodowa. Zainteresowanie fantami, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Wszyscy mogli znaleźć tu nie tylko coś dla ducha, ale i dla brzucha. Rada Rodziców wraz z nauczycielami obsługiwała bufet, w którym w ofercie znalazły się ciasta, tosty, frytki, napoje, a także kiełbasa z grilla.

  Ponadto na placu przed szkołą wyrosły dwa pokaźne dmuchańce. Animator częstował bańkami mydlanymi, farbami, ceramicznymi figurkami i wazonikami, aby dzieci mogły przygotować dla rodziców i dla siebie piękne, własnoręcznie zdobione upominki. Każde dziecko mogło liczyć na balonikowe zwierzęta, kwiaty itp. Straż pożarna przygotowała atrakcje sprawnościowe, przypomniała jak ważne jest znać podstawy pierwszej pomocy, przez cały czas czuwała nad bezpieczeństwem gorącej atmosfery, polewając rozgorączkowany tłum zimną wodą.

  Do naszego festynu dołączyła się również Fundacja PZU z zawodami „Hobby horse”, które cieszyły się zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych dzieci. Obecność wolontariuszy związana była z tegorocznym projektem w naszej szkole „ Wspieramy, gdyż dobre relacje na uwadze mamy”, finałem którego będzie remont i uposażenie „Kąciku wsparcia”, czyli salki terapeutycznej. 
Wszystkie dzieci obecne na festynie otrzymały upominki od fundacji PZU.W ramach działań fundacji zorganizowano stoisko Eko- Darmozjad, gdzie można było zaopatrzyć się w zdrową, ekologiczną żywność i napoje. Dla moli książkowych pani Katarzyna Wiatrowska przygotowała stanowisko „Tania książka”. Do grona kiermaszowego dołączyło również stoisko rękodzielnicze.

  W trakcie festynu odbyła się również Familiada, którą poprowadziła Karolina Hamburger, w towarzystwie niezbędnych w każdej Familiadzie… sucharów. Do rywalizacji stanęły dwie drużyny Pingwiny i Osiołki, w których wystąpili niespokrewnieni uczestnicy, w myśl sentencji „wszyscy Polacy to jedna rodzina”. Emocje sięgały zenitu, obie drużyny wykazały się ogromem wiedzy. Wszyscy otrzymali nagrody, bez względu na ostateczny wynik w finale.

  To była świetna zabawa, świetny festyn! Dziękujemy za liczną obecność, zainteresowanie, wszelką pomoc. Szczególne podziękowania dla przewodniczącej Rady Rodziców – Małgorzaty Wołowicz.

  Pragniemy w tym miejscu podziękować raz jeszcze Sponsorom, bez których impreza nie mogłaby dojść do skutku:

  Rada Rodziców

  Rodzice

  Sołtys Przylesia- Jerzy Tokarczyk

  P. Mariola Bucma

  P. Tomaszowi Jaskuła – Szkółka Drzew i Krzewów Garbów

  Ochotnicza Straż Pożarna w Przylesiu

  Fundacja PZU

  Stowarzyszenie Odnowy Wsi Przylesie

  P. Dorota Zawiślak