Rok 2008/2009

 • Góra grosza 2008

  • 23 lutego 2018

  Drodzy nauczyciele,pracownicy i uczniowie PSP w Przylesiu. Pragniemy Was poinformować o akcji „Góra Grosza 2008”, która odbędzie się w naszej szkole w dniach 24.11 do 05.12. Celem akcji jest pomoc najbardziej potrzebującym domom dziecka. Zachęcamy więc do przyłączenia się i wrzucenia do specjalnie oznaczonych puszek symbolicznego grosza. Każdy jest dla nas bardzo ważny, każdy może odmienić życie potrzebujących dzieci.
  Celem akcji jest zebranie funduszy na następujące programy pomocy dzieciom osieroconym:
  a) pomoc dla domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych w tworzeniu prorodzinnych warunków opieki i wychowania poprzez tworzenie autonomicznych grup mieszkaniowych i reorganizację placówek
  b) tworzenie samodzielnych grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka
  c) tworzenie nowych rodzinnych domów dziecka
  d) pomoc dla istniejących rodzinnych domów dziecka
  e) tworzenie samodzielnych grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka
  f ) programy szkolenia rodzin zastępczych
  g) pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych realizujących nowatorskie programy wychowawcze
  h) programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych