Rok 2023/2024

 • Gry planszowe w ramach projektu: „Dobre, bo lokalne”

  • 11 grudnia 2023

  W ramach działań edukacyjnych, promocji produktów i usług lokalnych, w naszej szkole 6 grudnia odbył się turniej gier planszowych dla klas 1-3 i 4-7. Wygrana w turnieju gwarantuje udział w finale w Olszance (15.12. br.)

  Uczniowie wykazali się wysokim poziomem myślenia strategicznego, szybkością działań, przy jednoczesnym stresie związanym z koniecznością szybkiego dokonywania trafnych wyborów. Młodsze klasy rywalizowały w grach: Skubane kurczaki, Pędzące żółwie. Młodzież szkolna – Patchwork Doodle i Draftozaur.

  Oprócz rozgrywek eliminacyjnych, mieli możliwość poznania zasad gry Robale, czy Mordercze krewetki. Niektórzy pierwszy raz mogli zagrać w kultową już grę Polska Luxtorpeda, czy Duuszki.

  Gry planszowe to doskonała alternatywa dla pędzącego dziś świata i rozwoju technologicznego. Ponadto uczą zasad współzawodnictwa, zobowiązują do przestrzegania określonych reguł oraz dają możliwość przygotowania się do tego, na czym polega zdrowa rywalizacja.
  Trzymamy kciuki za finalistów w najbliższy piątek!

  Fot. i tekst: Anna Nowacka