Rok 2009/2010

 • I obudziliśmy przyrodę do życia!

  • 23 lutego 2018

  Powitanie wiosny.
  „Dam wam liści bez liku
  i piosenki słowików,
  pierwszy ciepły deszczyk,
  srebrne bazie leszczyn.
  Czas już zbudzić przyrodę do życia ….”

   

  I obudziliśmy przyrodę do życia!
  22 marca w naszej szkole odbyła się impreza na Powitanie Wiosny. Rozpoczęły ją pierwszaki piękną inscenizacją na cześć Pani Wiosny. Symbolicznie Wiosna obudziła się, zdjęła zimową odzież i w towarzystwie kwiatów i zwierząt wesoło zatańczyła swój pierwszy wiosenny taniec. Udzieliła także wywiadu na temat zmian w przyrodzie, jakie nam przyniosła.
  Kolejnym punktem programu były występy uczniów klas I-III, którzy zaprezentowali nam wiersze o wiośnie, a następnie cała szkoła bawiła się oglądając Mini Playback Show w wykonaniu reprezentacji wszystkich klas.
  Naszą wieś udekorowaliśmy na kolorowo, roznosząc barwne gaiki dla sponsorów, którzy pomagają naszej szkole. Najważniejszym punktem było jednak spalenie Marzanny, która jako symbol uprzykrzonej zimy została pożegnana na calutki rok.
  Piekliśmy przy ognisku kiełbaski i bawiliśmy się wyśmienicie.