Rok 2022/2023

 • I Szkolny Konkurs Recytatorski „Poetyckie Przylesie”

  • 20 kwietnia 2023

  W tym roku w naszej szkole odbył się I Konkurs Recytatorski „Poetyckie Przylesie”. Tematem pierwszej edycji były: „Gwiazdy, kosmos, planety, wszechświat”, co ma związek z obchodzoną w tym roku 550 rocznicą urodzin wybitnego Polaka – Mikołaja Kopernika.

  Do finału konkursu, który odbył się 21 kwietnia, dostało się 15 uczniów i 4 przedszkolaków. „Jesteśmy dumni, że tak wysoka frekwencja dopisała nam w tym konkursie”- powiedziała dyrektor Marzena Kamińska. Wszyscy uczestnicy przygotowali się do konkursu na poziomie zawodowym, dlatego jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Na chwilę przenieśliśmy się w inną przestrzeń, sięgającą gwiazd.

  Można spytać po co komu konkursy recytatorskie? A choćby po to, by służyć pielęgnowaniu kultury języka ojczystego, a także rozbudzaniu wśród dzieci i młodzieży zainteresowania sztuką recytacji, jak i literaturą piękną. Przy okazji pozwala skonfrontować swoje umiejętności ze zdolnościami innych osób.

  W naszym konkursie chodziło o to, by zachęcić dzieci i młodzież do poszukiwań, odkryć. Podobnie jak astronomowie odkrywali, przemierzali planety, gwiazdy, kosmos, tak nasi uczniowie podróżowali po wersach, strofach, by odnaleźć wiersz, wokół którego będą kręcić się ich myśli i uczucia, jak Ziemia wokół Słońca.

  Jury w składzie: dyrektor Marzena Kamińska – przewodnicząca, Izabela Dróbka, Anna Nowacka, podjęło decyzję jednogłośnie:

  Kategoria klas 0-3
  1.miejsce – Lena Kotyńska (kl. 0)
  2.miejsce – Tymon Wolicki (kl. 1)
  3.miejsce – Leon Dąbrowski (kl. 0)
  Wyróżnienie – Julia Kocoń (kl. 0)

  Kategoria klas 4-8
  1.miejsce – Anastasiia Klysh (kl. 6)
  2.miejsce – Wiktor Kloc (kl. 6)
  3.miejsce – Adrian Kloc (kl. 8)
  Wyróżnienie – Adam Pieczarka (kl. 4)

  Dziękujemy Naszym Fundatorom:

  Wójt Gminy Olszanka, Pani Anecie Rabczewskiej za sfinansowanie nagród w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii;
  Gwarant Agencja Ochrony Spółka z o.o., za wspaniałe nagrody, dzięki którym w naszym konkursie, nie zabrakło tak wielu powodów do radości.
  Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i zaangażowania! Mam nadzieję, że do zobaczenia za rok!

  Anna Nowacka